Lacquistry Black Christmas


Jag är inte så jätteimpad faktiskt, men jag brukar ju sällan gilla såna här lack...
Jag är inte heller speciellt impad av själva lacket, men jag gillar verkligen att det kommer fler och fler indipendent märken! Synd bara att alla gör glitter, glitter och ännu mer glitter!
Jag gillar färgen, men det känns onekligen julig. Vad roligt med massa independent-märken, jag hade ingen aning om att dessa fanns! :D
Men åååh, vad fint!! VILL HAAA!!!!
Ser jättefint! Jag skulle kunna tänka mig en gran med julgranskulor som såg ut som det lacket :)
MNPO! Ja, det är jättekul med alla olika lackmärken som poppar upp.
Emma! Nej, du har så konstig glittersmak. ;D
Eller å är det jag som har det.
Chaosophia! Jag håller med, det är bara glitter hos alla. Det vore kul med lite nytänk och spännande färger i andra finisher.
Annie! Nej, man har inte hört så mycket om dessa små lackmärken än men det sprider sig nog sakta men säkert precis som de små mineralsminksmärkena gjorde för några år sedan.
Aila! ja, det är fint!
Kerstin! Jag tycker det är ett väldigt snyggt lack så det skulle nog bli fina julgranskulor.
Why oh why tipsade du om Nerd Laquer??? Jag är helt besatt nu. Inte nog med att de har Doctor Who-lack, de har "Don't blink" som är ungefär det bästa DW-avsnittet jag sett! Vill ha!!!!!!!!!
Jeg har også lyst til å prøve Lacquistry! Har veldig lyst på den Nattsvermeren-lakken, det er en av mine favorittfilmer! :)
Mrs Data! Hahaha, ja, jag tänkte på dig faktiskt.Hon har lite Star Trek-lack med. Fantastiska grejer!
Solveig! Ja, det finns några lack man vill ha helt klart. Jag har köpt två än så länge. Känner in formulan lite.
this is awesome color!
http://dizizi.blogspot.com
Laura! It is!
Hej! Vi är två som har bloggen, Sminkan och Emma. Sminkan startade bloggen 2007 och Emma blev permanent medbloggare 2008.
Jättefint glitter! Roligt att det kommer så många independentmärken!