Sephora by OPI Absinthe Makes the Heart

Här kommer ett inlägg från djupt nere i arkivet. Det kan hända at tjag är lite frånvarande ett tag, både här och på era bloggar. Jag har haft en späckad helg och kommer ha en skittuff arbetsvecka framför mig. Det och att mina naglar har klippts ner får mig att känna mig lite oinspirerad och i kombination med tidsbrist... ja, vi får se om jag tar en liten paus eller om jag är pigg igen på måndag. Hinner och orkar jag kommer det kanske lite arkivmaterial men är jag helt borta från bloggen ett tag så är det alltså jobbet som slukat mig.






Tre tunna lager ger en antikguldig ton med brungrön botten och så skimmer, skimmer, skimmer! Lacket har ganska exakt samma egenskaper som Leaf Him at the Altar från samma märke, en aninges sträv känsla vid målandet och en tendens att vara aninges transparent fläckvis även efter tre lager.

Magi! Visst är det magi på flaska!

Det ser verkligen underbart ut!
Ta en paus om du känner för det, vi finns kvar när du har mer tid och lust. Jag känner mig själv lite oinspirerad just nu, har så mycket annat i huvudet just nu att det är svårt att ta mig tid att ens lacka om naglarna.