OPI Fiercely Fiona
Det här är ett av mina favoritlack från förra året och det har verkligen förtjänat att få vara med en gång till. Fiercely Fiona. Väldigt tjusigt smutgult lack från Shrek-kollektionen som kom sommaren 2010. Visst är det vackert! Två tunna lager och en så pass bra formula att jag inte ens irriterar mig på penseln. Inte så mycket alla fall.
Passar perfekt till hösten, eller hur! En så mycket mer klädsam ton än man skulle tro när man ser det i flaskan. Det är en nyans som jag tror passar alla. Lättburen alltså, men edgy. Det här är ett lack OPI kan vara stolta över.

♥ Chaosophia
Åh, älskade Fiona! Jag tror hon passar året runt, och jag håller verkligen med om att OPI borde vara mycket stolta över henne.
♥ Pamsan
Åh, hon är fin hon. En gul som passar året om, det är inte dåligt. :) Och att den dessutom verkar passa allas hudton är ju suveränt.
♥ Blowfish
Konstig fråga kanske, bor du i Stockholm, Vallentuna? Husen ser exakt ut som de jag bodde i förr!
♥ sminkan
Chaosophia! Ja, det är ett fantastiskt lack!
Pamsan! Ja, det här var en fullträff!
Blowfish! helt rätt, jag bor i Stockholm. :D
♥ June
Helt fantastiskt fin färg!
Sv: Emma P: Hur funkade det med foundationkiten? Vad var det i ett?
♥ Annie
Så tjusigt! Nu blev jag sugen på att plocka fram min flaska ^^
♥ sminkan
Annie! Annie! Ja, plocka fram!!




