China Glaze Glittering Garland





Kerstin! ja, det är trevligt.
Jag tycker det ser helt fantastiskt ut på dina bilder! Det ser faktiskt riktigt fint ut i min flaska också, och jag har rätt höga förväntningar på det. Tänkte lacka med det här om veckan, men jag råkade greppa Emerald Sparkle istället, haha! Och jäklar vad fint ES är ändå, jag hade faktiskt glömt bort hur pass fint det var.
Hej jag har inte grönt som favo färg på lack. Men detta lack gillar jag väldigt mycket. Hade på mig det förra och det kändes helt rätt i 3 dagar sen fick jag ta bort det för jag skulle jobba:)
Jättefint är det!
Men ser ut ungefär som Orly - Meet Me Under The Mistletoe väl?
Chaosophia! Ja, det är inget fel på det men ES är liksom strået vassare.
Åsa-Li! Ja, det är en behaglig färg, lugn bas men ändå lite upplivad med glittret.
Andrea! JA, fast Orlys lack är mer blåtonat:http://sminkan.blogg.se/2010/august/orly-meet-me-under-the-mistletoe.html
Jag gillar nog Orlys lite mer färgmässigt men ChG har ju bättre pensel.
Mycket, mycket vackert1 Håller absolut med om att gröna glitterlack passar att bära året om.
fantastiskt!
Nailtastic! Ja, det är så trevligt med gröna lack och glitter är ju inte fel det heller.
Sanna! Ja, ganska!
Jag är mycket förtjust i mitt Glittering Garland, det är jättefint tycker jag!
Hej! Vi är två som har bloggen, Sminkan och Emma. Sminkan startade bloggen 2007 och Emma blev permanent medbloggare 2008.
Jättefint!