I've 'red' the script
OPI's underbara röda lack"I've 'red' the script" är nu mitt! Och det är det finaste röda lack jag sett! I alla fall tycker jag det just nu! Jag som inte använder röda lack speciellt ofta har i min senaste beställning, som ni kan se i inlägget före, skaffat mig både ett mörkrosa och ett rött lack, och då köpte jag ändå ett annat rött i höstas, Wine me and Dine me. Det är dock mer kopparbrunt och varmrött. det här är en kall rosaröd ton som passar mina fingrar perfekt! Det är en makalös glans i det och jag tror inte jag kommer att tröttna på färgen. Jag är så himla nöjd med det! Ett wow-lack!
Bilderna är tagna med blixt.

Visst är det fint!
Sarah! Ja! Jag är helt kär i i det!
Åååh! Jag har en del röda lack men inget så här fint! Tack för bilderna, det skriver jag upp på att köpa-listan! Verkligen ett wow-lack!
Jättesnygg färg med snygg glans! Och du har dessutom lagt dem utan att kladda alls, det är jag imponerad av! Röda lack är ju annars svåra (iallafall för en amatör som mig)! =)
Wow, vill ha:) Älskar röda lack så detta hamnar på måste listan:)
Jag kan bara hålla med. Det passar dej perfekt! :)
Himla snygg färg! Och ska nog prova att beställa från den sidan, OPI är det ju hutlösa priser på här i sverige..
RQ! Jag, som egentligen aldrig varit så himla tagen av röda lack, är helt kär! Den lilla ceriseröda skiftningen gör lacket helt perfekt på mig! Tycker absolut du ska inskaffa detta!
Veronica! Lite kladdigt är det nog, men ingen tittar så noga! ;)
Kristina! Ja, gillar man röda lack är det här ett måste! Det är underbart!
MUML-Sanna! Yes! Jag är så nöjd!
Marie! Ja, man får ju fyra till priset av en! Och snabbt går det!
Vilken underbar nyans! Ser utt att matcha perfekt med min nya röda hårfärg. :)
Oh va snyggt det var också!
Anonym! Låter bra! Så rött hår är alltid snyggt!
Emelinda! Ja! Min favorit bland röda!
Supersnyggt lack! Jag gillar verkligen den här kollektionen jättemkt!


