Zoya Cyma

Jag älskar Zoya, och faktum är att Zoya älskar mig! Deras lack är lättlackade, hållbara och med härlig glans. Förmodligen älskar de dig också!

Zoya Cyma är en av lacken i seanaste Flourish-kollektionen. Det är en magentaröd, skimrande, underbar färg som verkligen sätter fokus på naglarna.Man ser verkligen hur de lyser och skimrar när man rör händerna.
Ser ni glansen? Som glas! Otroligt fint!
Nyansen är kall, rosaröd och underbar mot min hudton. Önskar bara att mina nagelband vore i bättre skick på bilderna. Ni får ta det som det är...Nagellacket är i alla fall helt enastående vackert! Ni borde inte se annat än dess härlighet!
Bilderna ovan är tagna i dagsljus, men hur ser det ut i elektriskt ljus? Jo, så här:

Lite rödare men fortarande grymt snyggt.
Jag föredrar dock det kallare dagsljusets spel i det. De magentarosa dagrarna äger!

Se bara! Mmmmm!
Det här är två lager lack och det flyter ut finfint! Så enkelt att måla med, så bra pensel. Perfekt!
Sitter du nu och undrar var? Var kan man skaffa detta enastående lack? Okej, jag köpte mitt från ebay men det behöver inte du göra. Du kan istället gå med i Nail Mail och få ett Cyma i nästa månads paket! Skynda att registrera dig! Det har jag gjort. Men jag ska ha paketet med Edgy-lacken! Cyma är i paketet Vampy.

Mmm...mums vad fint! Det är härligt med någon klarare färg då och då! =)
Riktigt läckert.
Wooohoooaaah, ruskigt läckert!
Färgen är verkligen enastående! Skulle vara något att ha på julafton :)
så himla läckert! Man kan inte ha för många röda lack:P rött är hett
Tack! kram!
Adrasteiah! Visst är det!
Sminkjante! Absolut ett av mina vackraste i magenta!
Chaosophia! Utan tvekan!
Johanna! JA, och alla andra dagar. Det funkar sommar som vinter i och med att det är så pass mycket rosa i det.
Karin! varsågod! kram
Sanna! Detta är definitivt en röd för mig!
Var hittar jag detta underbara lack SMINKAN? detta måste jag definitivt ha till varje pris, så döläckert!!
Peter! Det står ju i texten! ;D
Mmmmmmmmmmmmmmmm va fint!!!!
Linda! Det är det verkligen! Du ska väl ha ett! ;D
Riktigt fin röd färg! Och jag tycker visst att det ger lite julstämning, fast det inte är julrött:)
Emma! Nja... Min tanke är mer sommar.
Nähä, jul! Jag använder inte rött nagellack på sommaren...
Emma! Låt oss enas om att vara oense! ;D
Okej:D
Och det var jag som tappade min identitet här ovanför...
Oh, vilket fantastiskt lack! Blir nog en nailmail-prenumeration ändå :) Vilken fantastisk glöd det här lacket har! Gorgeous!
Sofia! Ja, Nail Mail är en bra idé!
Nu blev jag sjukt taggad på nail mail... Ja just nu, inte när du skrev inlägget. Har äntligen gjort slag i saken och avanmält min beautybag, så då borde jag väl kunna börja med en ny last?:)


