Zoya Cyma

Jag älskar Zoya, och faktum är att Zoya älskar mig! Deras lack är lättlackade, hållbara och med härlig glans. Förmodligen älskar de dig också!

Zoya Cyma är en av lacken i seanaste Flourish-kollektionen. Det är en magentaröd, skimrande, underbar färg som verkligen sätter fokus på naglarna.Man ser verkligen hur de lyser och skimrar när man rör händerna.



Ser ni glansen? Som glas! Otroligt fint!
Nyansen är kall, rosaröd och underbar mot min hudton. Önskar bara att mina nagelband vore i bättre skick på bilderna. Ni får ta det som det är...Nagellacket är i alla fall helt enastående vackert! Ni borde inte se annat än dess härlighet!
Bilderna ovan är tagna i dagsljus, men hur ser det ut i elektriskt ljus? Jo, så här:

Lite rödare men fortarande grymt snyggt.
Jag föredrar dock det kallare dagsljusets spel i det. De magentarosa dagrarna äger!

Se bara! Mmmmm!
Det här är två lager lack och det flyter ut finfint! Så enkelt att måla med, så bra pensel. Perfekt!



Sitter du nu och undrar var? Var kan man skaffa detta enastående lack? Okej, jag köpte mitt från ebay men det behöver inte du göra. Du kan istället gå med i Nail Mail och få ett Cyma i nästa månads paket! Skynda att registrera dig! Det har jag gjort. Men jag ska ha paketet med Edgy-lacken! Cyma är i paketet Vampy.
Mmm...mums vad fint! Det är härligt med någon klarare färg då och då! =)