Sally Hansen Lacquer Shine Glimmering


Tänkte inleda dagen med att visa en notd från i augusti förra året. Varför den blivit liggande? Jag minns faktiskt inte. jag har några notd från sommaren som jag ska visa när vintern är som värst, men den här är ju inte så somrig att det kan vara motivet. Nå, det diffust gröna i bakgrunden kanske kan räknas som tröst och påminnelse om att ingen vinter varar för evigt. Lacket harjag dessutom visat förr, mitt i vintern och bara i lampljus. Så här såg det alltså ut en mulen augustidag. Vackert!

Ja, det är ett katthår på nageln, men strunta i det nu. Ser ni vilken härlig, djup röd! Mmmm! I love! Detta är vampy i kvadrat och på bästa sätt!

Jag tänker inte upprepa igen hur svårlackat det här lacket är. Många av Sally Hansens vackraste lack har en formula som gärna droppar och pölar, men, det är det värt! Visst är det!
kerstin
(2010-01-21 @ 09:14:25)

Mm, vackert lack!

adrasteiah
(2010-01-21 @ 12:52:30)

Verkligen vacker vamp!

Sanna
(2010-01-21 @ 15:55:51)

väldigt vackert!

Emma P
(2010-01-21 @ 16:32:53)

Otroligt vackert lack, det glöder liksom inifrån... Trist att det var så svårjobbat.

Sminkan
(2010-01-21 @ 17:45:15)

Kerstin! Visst är det fint!

Adrasteiah! Ja, ett av de bästa!

Sanna! Tycker jag med!

Emma! Ja, men det är överkomligt. Går att hantera alltså.

Linda
(2010-01-22 @ 20:01:25)

vilken finish!!!

Fru Choklad
(2010-01-23 @ 21:49:11)

Otroligt sexig färg (Kan man säga så om en färg? Ja jag gör det i alla fall.) Färgen ser verkligen syndig ut på nått sätt.

Sminkan
(2010-01-24 @ 09:02:58)

Linda! Den är smått otrolig!

Fru Choklad! Visst får du kalla den sexig! Håller med!


Vad roligt att du vill kommentera, vi älskar kommentarer! För enkelhetens skull så besvarar vi alla kommentarer här på vår egen blogg, då vi tycker det blir enklare att följa diskussioner på så sätt. Hälsningar Sminkan och Emma

Kommentera inlägget här:
« Namn
« E-post (visas ej)
« Hemsida/Blogg
« Kommentar
Kom ihåg mig?