China Glaze Outta Bounds igen

Jag kan inte låta bli att visa mitt älskade Outta Bounds igen. Det är ju så himla läckert! En färg som verkligen lyser smaragdgrön på fingrarna men gör det på ett sätt som får människor att oooha och aaaaha snarare än rynka sina ögonbryn och skaka sina huvuden.

Det här är en färg jag blir glad av. En färg jag tittar på ofta, ofta. Jag kommer på mig själv överallt, vid kopieringsmaskinen, kaffeautomaten, busshållplatsen, med handen framför ögonen medan jag vickar på naglana föra att se ljuset brytas i dem.
Färgen är nästan lite glasliknande. Man tror man kan se igenom den, men det går inte. Den är allt ett klassiskt China Glaze ska vara. Glaserad i känslan på nageln. Lättmålad. Högglansig. Perfekt!

♥ Linda
Ett sånt där lack att sukta efter :D
♥ Sminkan
Linda! Det är en stor favorit för mig!


